Відділ з питань сім'ї, дітей та молоді

Що таке прийомна сім’я?

Прийомна сім’я – це сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Чому діти потребують опіки прийомних батьків?

Прийомна сім’я допомагає дитині, яка не може проживати у власній сім’ї з різних причин:

– батьки тяжко хворі і не в змозі турбуватися про дитину,

– батьки померли,

– батьки, позбавлені батьківських прав тощо.

Хто може бути прийомними батьками?

Прийомними батьками можуть бути особи, які перебувають у шлюбі, або окремі громадяни.

Середньомісячний сукупний дохід на кожного члена сім’ї не може бути менший ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму, встановленого законодавством.

Які необхідно документи для створення прийомної сім’ї?

Кандидати у прийомні батьки подають такі документи:

– заявка кандидатів у прийомні батьки про утворення прийомної сім’ї;

– копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;

– довідка про склад сім’ї (форма № 3);

– копія свідоцтва про шлюб;

– довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними;

– довідка про доходи потенційної прийомної ж сім’ї;

– довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки і рекомендація центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді що до включення їх у банк даних про сім’ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;

– письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім’ї, засвідчена нотаріально.

Хто Вас підтримуватиме у створенні прийомної сім’ї?

За кожною прийомною сім’єю закріплюється соціальний працівник, який надає допомогу прийомним батькам у вирішенні юридичних, медичних психологічних та інших питань, та співпрацює з органами державної влади що до захисту прав прийомних дітей. Буде дуже добре, якщо ваші друзі теж Вас підтримають, заохотять більше дізнатися про прийомну сім’ю.

Заробітна плата прийомних батьків

Ще однією особливістю прийомної сім'ї є той факт, що прийомні батьки за свою роботу по вихованню дитини отримують заробітну плату.

Якщо Вас зацікавила дана інформація і Ви виявили бажання стати прийомними батьками Ми чекаємо Вас за адресою:

сел. Рогань, вул. 1 Травня 1, каб. №7.