Історична довідка

Роганській об'єднаній територіальній громаді підпорядковані сім населених пунктів: сел. Рогань, сел. Докучаєвське, с. Хроли, с. Пономаренки, с. Лелюки, с. Борове і с. Логачівка. Місце розташування селища Рогань — обабіч річки Роганки (басейн Сіверського Дінця). Площа — 1080 гектарів. Населення — більш як 5000 осіб. Населення об'єднаної громади 16023 осіб, площа громади — 77,07 км2.

Перші історичні згадки про слободу Рогань датуються 1736 роком. Перші її господарі і землевласники — родина князів Кантемірів. Серед їх нащадків найвідомішим був Антіох Кантемір. В архівній «Ведомости к Генеральному плану Харьковского уезда по состоянию на 1785 г.» відзначалося: «Подданные торгов никаких не имеют, а производят ремёсла кузнечное, портное, горшечное, столярное, а по большей части довольствуются от хлебопашества и скотоводства».

За 10 років до відміни кріпосного права (тобто у 1851-му) в Рогані з'явився перший промисловий об'єкт — паперова фабрика, яка належала родині графів Пассеків.

Наприкінці XIX століття земельні угіддя Рогані придбав Гельферіх-Саде — один із найкрупніших фабрикантів Російської імперії, власник Харківського заводу сільськогосподарських машин (після Жовтневої революції — завод «Серп і молот»). Новий земельний магнат організував передове для свого часу тваринницьке вироб­ництво, спеціалізоване на вирощуванні свиней для продажу. А молоко, отримане від 200 корів, йшло на виготовлення сиру. Го­сподарство вважалося одним із найкращих у Харківському повіті.

Одразу ж після революції 1917-го Роганську паперову фабрику було націоналізовано.

Наприкінці 20-х років у Рогані на базі одноосібних господарств утворили два колгоспи: імені ХТЗ та імені Блюхера. У 1928 році було виділено землю ще для одного колгоспу — «Комуніст».

Нині економіку громади, яка входить до приміської зони Харкова, формують дев'ять фермерських господарств, фабрика "Фліп Морріс Україна", Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, ПрАТ «Роганська картонна фабрика», ПАТ "Птахофабрика "Зоря" та інш..

Діють об'єкти соціально-культурної сфери: Роганська гімназія, Роганський агараний ліцей, Пономаренківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, три поліклініки загальної практики сімейної медицини та ФАП, три аптеки, Роганський Будинок культури та Пономаренківський сільський клуб, діють чотри храми Української православної церкви, в 2017 році створено Комплексну ДЮСШ та діє дитяча музична школа в сел. Докучаєвське.